Údržba a zimní provoz litých kol

Údržba a zimní provoz litých kol

Zajímá Vás jak je to s údržbou litých kol a zda jsou elektrony vhodné pro zimní použití?

 

Údržba litých kol

Pokud nechcete mít svá litá kola špinavá, zažloutlá nebo jinak znečištěná, doporučujeme jediné. O svá litá kola pravidelně pečujte. Nejčastěji se na elektronech usazuje špína z brzdových destiček a různé další nečistoty z cest. Doporučujeme každý týden omýt kola teplou vodou s pár kapkami běžného čističe a očistit houbičkou, hadrem nebo kartáčem. Roztok by měl být nanášen na vychladlá a suchá kola. V případě, že naše doporučení využijete, nezaručujeme Vám, že obutí Vašeho čtyřstopého miláčka bude zářit na míle daleko, ale můžete počítat s tím, že budou stále vypadat jako nová.

A co nedoporučujeme? Nepoužívejte agresivní čističe na bázi kyseliny – ty dokážou lakovaný povrch kola poškodit!

Tip: Pokud na zimu přezouváte na plechové disky, důkladně vyčistěte litá kola před uskladněním.

 

Zimní provoz litých kol 

Žádné z nabízených litých kol není výlučně vyráběno pro zimní použití. Nicméně kola osvědčených značek, jako jsou AEZ, ENZO, DEZENT a DOTZ už při výrobě se zimním použitím počítají a lakují svá kola speciálním vysoce odolným lakem (zejména proti soli a štěrku). Tyto kola prochází náročným testem v solné komoře kdy jsou zatěžovány rýhami a postřikem kyselinou.

 

Sněhové řetězy na litých kolech

u značek AEZENZODOTZ a DEZENT by neměl nastat žádný problém s použitím sněhových řetězů, které byly včas a předpisově namontovány. V zimním období platí pravidlo údržby hned 2x. Takže o svá litá kola pečujte, pečujte a pečujte. Jen tak nedáte agresivní soli šanci.

V případě, že přemýšlíte o litých kolech pouze pro zimní použití, stále platí, že žádné lité kolo není určeno pouze na zimu. Máme ale malý tip. Litá kola s jednoduchým designem jsou přístupnější pro čištění a lze tak u nich předpokládat delší životnost.

Tip: Pokud chcete mít svá litá kola stále ve výborné kondici, pořiďte si na zimu plechové disky s pěknými poklicemi...

Partnerem této stránky jsou internetové obchody pneu-kvalitne.cz. Kvalitní zimní pneu, elektrony a autobaterie za nejnižší ceny.